Rozbudowa infrastruktury rekreacyjno -turystycznej nad Zbiornikiem Jeziorsko w gm. Pęczniew.
OPIS PROJEKTU
Gmina Pęczniew realizuje projekt pod nazwą „Rozbudowa infrastruktury rekreacyjno -turystycznej nad Zbiornikiem Jeziorsko w gm. Pęczniew” o numerze FELD.06.04 -IZ.00-0025/24, dofinansowany w ramach programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Łódzkiego 2021 – 2027.
Program: Fundusze Europejskie dla Łódzkiego 2021-2027
Priorytet: Fundusze europejskie dla Łódzkiego przyjaznego mieszkańcom
Działanie: Kultura i turystyka
TERMINY REALIZACJI PROJEKTU
Termin rozpoczęcia projektu: 2024-03-04 rok
Termin zakończenia projektu: 2026-12-21 rok
ZADANIA, DZIAŁANIA, KTÓRE BĘDĄ REALIZOWANE W PROJEKCIE
Projekt zakłada rozbudowę infrastruktury rekreacyjno - turystycznej położonej w porcie w Wylazłowie, mającej na celu rozwój zrównoważonej turystyki województwa łódzkiego wspierającej wykorzystanie potencjału endogenicznego tego regionu.
Rozbudowa stanowi istotny krok w kierunku zwiększenia atrakcyjności turystycznej regionu, a także jest odpowiedzią na rosnące potrzeby i oczekiwania mieszkańców oraz turystów.
W projekcie przewidziano realizację zadań:
- Zadanie 1 - Zagospodarowanie terenu portu (zaprojektuj-wybuduj);
- Zadanie 2 - Prace przygotowawcze;
- Zadanie 3 - Działania w zakresie promowania oferty kulturalnej lub innowacji społecznych;
- Zadanie 4 - Koszty pośrednie;
GRUPY DOCELOWE
Projekt skierowany jest do wszystkich mieszkańców województwa łódzkiego i turystów chcących skorzystać z infrastruktury turystycznej i kulturalnej.
Grupę docelową dobrano zgodnie z zapisami Regulaminu wyboru projektu naboru nr FELD.06.04-IZ.00/23 oraz zgodnie z zapisami Szczegółowego Opisu Priorytetów Programu Fundusze Europejskie dla Łódzkiego 2021-2027.
Główną grupą docelową są mieszkańcy Gminy Pęczniew, sąsiednich gmin i okolic powiatu poddębickiego oraz sieradzkiego a także turyści, którzy odwiedzają ten region.
Projekt jest odpowiedzią na potrzeby różnorodnych grup turystów, oferując im bogaty wachlarz atrakcji i udogodnień. Zaplanowane działania zwiększą atrakcyjność turystyczną regionu, szczególnie poszerzą ofertę turystycznych szlaków tematycznych, które przebiegają przez gminę.
CEL PROJEKTU
Projekt zakłada rozbudowę infrastruktury rekreacyjno- turystycznej położonej w porcie w Wylazłowie, mającej na celu rozwój zrównoważonej turystyki województwa łódzkiego wspierającej wykorzystanie potencjału endogenicznego tego regionu.
Rozbudowa stanowi istotny krok w kierunku zwiększenia atrakcyjności turystycznej regionu, a także jest odpowiedzią na rosnące potrzeby i oczekiwania mieszkańców oraz turystów. Przedstawione elementy projektu są dobrze przemyślane i mają na celu stworzenie przestrzeni, która będzie zarówno funkcjonalna, jak i estetycznie atrakcyjna. Projekt jest odpowiedzią na potrzeby różnorodnych grup turystów, oferując im bogaty wachlarz atrakcji i udogodnień.
Zaplanowane działania zwiększą atrakcyjność turystyczną regionu, szczególnie poszerzą ofertę turystycznych szlaków tematycznych, które przebiegają przez gminę.
EFEKTY, REZULTATY PROJEKTU
Rezultatem realizacji projektu będzie rozbudowa infrastruktury rekreacyjno- turystycznej położonej w porcie w Wylazłowie, mająca na celu rozwój zrównoważonej turystyki województwa łódzkiego wspierającej wykorzystanie potencjału endogenicznego tego regionu.
Rozbudowa stanowi istotny krok w kierunku zwiększenia atrakcyjności turystycznej regionu, a także jest odpowiedzią na rosnące potrzeby i oczekiwania mieszkańców oraz turystów.
Elementy realizacji projektu mają na celu stworzenie przestrzeni, która będzie zarówno funkcjonalna, jak i estetycznie atrakcyjna.
W projekcie przewidziano między innymi:
- Wykonanie prac projektowych;
- Wykonanie miejsca do plażowania wraz z wyposażeniem (16 szt. leżaków betonowych; 8 parasoli z wikliny; 8 szt. sztucznych palm);
- Wykonanie pomostu pływającego;
- Wykonanie stojaków dla rowerów z dostępem do ładowania;
- Montaż statku pirackiego i armaty (elementy placu zabaw);
- Montaż placu zabaw dla młodszych dzieci;
- Wykonanie miejsca do grillowania;
- Wykonanie tężni solankowej wraz z infrastrukturą towarzyszącą;
- Montaż 8 lamp LED i instalacja kamer;
- Montaż małej architektury tj. ławki i kosze; wykonanie ścieżek
- Prowadzenie działań w zakresie promowania oferty kulturalnej i innowacji społecznych;
WSKAŹNIKI PROJEKTU
1. Wskaźniki produktu:
- Liczba obiektów dostosowanych do potrzeb osób z niepełnosprawnościami (EFRR/FST/FS) – wartość docelowa – 4 sztuki;
- Liczba obiektów kulturalnych i turystycznych objętych wsparciem – wartość docelowa – 4 sztuki;
2. Wskaźniki rezultatu:
- Liczba osób odwiedzających obiekty kulturalne i turystyczne objęte wsparciem - Wartość docelowa - 5 520,00 odwiedzający/rok
WARTOŚĆ PROJEKTU (CAŁKOWITY KOSZT PROJEKTU)
Całkowita wartość projektu: 1 427 626,10 zł
WYSOKOŚĆ WKŁADU FUNDUSZY EUROPEJSKICH
Dofinansowanie ze środków Funduszy Europejskich: 1 213 482,19 zł
hasztagi: #FunduszeUE lub #FunduszeEuropejskie.