Image is not available
Image is not available
Image is not available
Image is not available
Image is not available
Image is not available
Image is not available
Image is not available
Image is not available
Image is not available
Slider

Najnowsze zdjęcia

 

 

 

 

 

 log2023a

 

 


asy23

 

sport2022z

 

 

grzabytki

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

Imieniny

Dzisiaj jest: 23 Wrzesień 2023    |    Imieniny obchodz: Tekla, Bogusław

Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa 2014- 2020.

Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa 2014 - 2020
Europejski Fundusz Pomocy Najbardziej Potrzebującym (FEAD)
Podprogram 2017

 

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Pęczniewie informuje, iż uczestniczy w Programie Operacyjnym Pomoc Żywnościowa 2014 – 2020 Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym (FEAD Podprogram 2017, czas trwania Podprogramu FEAD 2017 ustala się od 16 sierpnia 2017r do 30 czerwca 2018r. W ramach tego Programu będą prowadzone Działania Towarzyszące mające na celu włączenie społeczne osób najbardziej potrzebujących – Warsztaty Kulinarne, Dietetyczne i Zakresu Edukacji Ekonomicznej.
Instytucją Zarządzającą POPŻ jest Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, natomiast Instytucją Pośredniczącą jest Agencja Rynku Rolnego. Organizacja dystrybuującą żywność bezpośrednio do Ośrodka Pomocy jest Polski Komitet Pomocy Społecznej Zarząd Okręgowy w Sieradzu.

O pomoc żywnościową w ramach Programu FEAD, Podprogram 2017 mogą ubiegać się osoby i rodziny znajdujące się w trudnej sytuacji życiowej, spełniające kryteria określone w art. 7 ustawy o pomocy społecznej, których miesięczny dochód nie przekracza 200 % kryterium dochodowego, tj.:
dla osoby samotnie gospodarującej 634 zł (200 % wynosi 1268 zł)
dla osoby w rodzinie 514 zł (200 % wynosi 1028 zł)
Podane kwoty są maksymalne, a ich przekroczenie, automatycznie wyklucza osobę zainteresowaną z przyznania pomocy w postaci paczki żywnościowej lub posiłku. Od tej zasady nie ma żadnych odstępstw.
Wytyczne Instytucji Zarządzającej wskazują wysokość limitów rocznych na osobę przysługujących do pobrania produktów. Artykuły spożywcze dostarczane są partiami, zawierającymi różne produkty, ze wskazaniem maksymalnej wielkości paczki żywnościowej.
Planowany skład zestawu artykułów spożywczych do wydania w okresie sierpień 2017r. - czerwiec 2018r.: makaron jajeczny, ryż biały, herbatniki, mleko UHT maślane, ser podpuszczkowy dojrzewający, groszek z marchewką, fasola biała, koncentrat pomidorowy, powidła śliwkowe, gulasz wieprzowy z warzywami, filet z makreli w oleju, szynka drobiowa, cukier biały, olej rzepakowy, buraczki wiórki, makaron kukurydziany bezglutenowy, kasza gryczana, szynka wieprzowa mielona, pasztet.
Skierowania do otrzymania tej formy pomocy żywnościowej wydawane są przez Pracowników Socjalnych w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Pęczniewie.
Więcej informacji można uzyskać na stronie internetowej: https://www.mpips.gov.pl/pomoc-spoleczna/programy/program-operacyjny-pomoc-zywnosciowa-2014-2020-popz/