Image is not available
Image is not available
Image is not available
Image is not available
Image is not available
Image is not available
Image is not available
Image is not available
Image is not available
Image is not available
Slider

Najnowsze zdjęcia

 

 

 

 

 

 log2023a

 

 


asy23

 

sport2022z

 

 

grzabytki

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

Imieniny

Dzisiaj jest: 23 Wrzesień 2023    |    Imieniny obchodz: Tekla, Bogusław

DOŻYNKI

W niedzielę 21 sierpnia w Pęczniewie odbyły się Dożynki Gminne. Organizatorem tegorocznej imprezy była gmina Pęczniew oraz Zarząd Gminny OSP przy współudziale Stowarzyszenia Rybacka Lokalna Grupa Działania „Z IKRĄ” oraz Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Przymierze Jeziorsko”.  Uroczystości tradycyjnie rozpoczęła Msza Święta w intencji rolników w Kościele Parafialnym w Pęczniewie, którą sprawował ksiądz Andrzej Kluska. Homilię wygłosił proboszcz parafii Pęczniew ksiądz Marek Daczkowski. Po poświęceniu chleba i wieńców dożynkowych korowód delegacji wieńcowych przemaszerował na plac przy ul. Rynek, gdzie odbyła się druga część ceremonii dożynkowych. Wójt Marcin Janiak przywitał mieszkańców, wszystkich zebranych i zaproszonych gości. Starostowie dożynek,  którymi w tym roku byli Maria Miłosz z Księżej Wólki i  Łukasz Pełczyński z Borków Drużbińskich obdarowali chlebem gospodarza dożynek - Wójta Gminy Pęczniew Marcina Janiaka.  Bochen chleba upieczony z tegorocznego zboża został podzielony i rozdany wśród uczestników. W trakcie uroczystości okolicznościowe przemówienie wygłosił włodarz naszej gminy, który złożył podziękowania rolnikom za ich ciężką pracę. Życzenia i podziękowania dla rolników skierowali również obecni na Dożynkach parlamentarzyści Agnieszka Hanajczyk, Paweł Bejda i Cezary Tomczyk oraz samorządowcy Dorota Ryl i Ewa Bednarek. W kolejnej części delegacje dożynkowe, które w tym roku przygotowały wieńce otrzymały pamiątkowe dyplomy i nagrody finansowe. Wieńce dożynkowe na tegoroczne Dożynki zostały przygotowane przez: Sołectwo Dybów, Sołectwo Księża Wólka, Sołectwo Pęczniew, Sołectwo Rudniki, Sołectwo Siedlątków, Sołectwo Lubola, Ludowy Zespół Śpiewaczy „Lubolanki” oraz Ludowy Zespół Śpiewaczy „Sobótki”. Występy artystyczne rozpoczęła orkiestra dęta OSP Siedlątków. Następnie wystąpiły zespoły folklorystyczne z terenu naszej gminy: Zespół Ludowy „Lubolanki” z Luboli, Zespół Pieśni Dawnej „Jarzębina” z Brzegu oraz Zespół Śpiewaczy „Sobótki” z Brodni.. Gwiazdami wieczoru byli: zespół muzyczny Cygańskie Wariette oraz Bogdan Borowski. Po godzinie 20.00  odbyła się zabawa taneczna .Organizatorzy przygotowali poczęstunek dla wszystkich, w tym zupę rybną. Dla najmłodszych przygotowano wiele atrakcji, liczne gry, zabawy oraz dmuchańce. Urozmaicony program imprezy był możliwy dzięki wsparciu finansowemu RLGD „Z IKRĄ” oraz LGD „Przymierze Jeziorsko”, za co serdecznie dziękujemy. Finansowo imprezę wsparli również : Państwo Lidia i Grzegorz Kowalczykowie - Firma LIDO, Bank Spółdzielczy w Poddębicach, Państwo Katarzyna i Sławomir Łukasikowie – Firma GUCIO, Pan Tomasz Magdziak i Pan Maciej Magdziak – Firma MAGROL, Państwo Teresa i Marek Urbaniakowie – Firma Budowlana w Pęczniewie, Państwo Barbara i Jan Dudzińscy – Sklep BARBARA, Państwo Bożena i Andrzej Krajewscy – Firma KAR-MAT, Pan Roman Kurpisz – Firma Zarządzanie Nieruchomościami, Gminna Spółdzielnia „Samopomoc Chłopska” w Pęczniewie, Państwo Edyta i Tomasz Sawiccy – Firma PRYMUS, Pani Helena Rakowska – Leśne Gospodarstwo Rybackie w Pęczniewie, Państwo Krystyna i Jan Łukasikowie – Firma SUMEX, Pan Tomasz Igiel - Firma MAX -RYB, Firma PRDiM Czartki, Firma PRD Poddębice, Zakład Budowy Dróg Henryk Mocny, Firma EKO - BUD, Zdzisław Witczak – Sklep Klaudia, Pan Wiktor Piętka, Firma EK2, Firma Cegbud, Pan Rafał Skrzak. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tego święta oraz bardzo licznie przybyłym  mieszkańcom i gościom za uczestnictwo w uroczystości.