Image is not available
Image is not available
Image is not available
Image is not available
Image is not available
Image is not available
Image is not available
Image is not available
Image is not available
Image is not available
Slider

Najnowsze zdjęcia

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

Imieniny

Dzisiaj jest: 3 Sierpień 2021    |    Imieniny obchodz: Lidia, Augustyn, Nikodem

Powszechny Spis Rolny 2020

W roku 2020 we wszystkich krajach należących do Unii Europejskiej przeprowadzony zostanie Powszechny Spis Rolny.

Odbędzie się on też w całej Polsce w terminie od 1 września do 30 listopada 2020 r., według stanu na dzień 1 czerwca 2020 r.

Akcja obejmie:
• gospodarstwa indywidualne;
• gospodarstwa prowadzone przez osoby prawne;
• gospodarstwa prowadzone przez jednostki organizacyjne niemające osobowości prawnej.

Udział w spisie rolnym jest obowiązkowy, a użytkownicy gospodarstw są zobowiązani do udzielania dokładnych, wyczerpujących i zgodnych z prawdą odpowiedzi, w następujących formach:
• od 1 września 2020 r. – samospis internetowy – każdy rolnik może dokonać spisu we własnym domu, na własnym urządzeniu mającym połączenie z internetem – za pośrednictwem interaktywnej aplikacji dostępnej na stronie internetowej Głównego Urzędu Statystycznego http://spisrolny.gov.pl.
Dostęp do stanowiska wyposażonego w sprzęt komputerowy zapewniać będzie również Gminne Biuro Spisowe, mieszczące się w siedzibie Urzędu Gminy Pęczniew, ul. Główna 10/12, 99 - 235 Pęczniew, pod warunkiem, że nie zmienią się obostrzenia związane z zagrożeniem COVID-19.W przypadku wątpliwości istnieje możliwość kontaktu telefonicznego z Gminnym Biurem Spisowym pod numerem telefonu 43 678 89 92.
Informacji o gospodarstwach rolnych udzielić można także dzwoniąc na infolinię spisową pod numer 22 279 99 99.
• od 16 września 2020 r. – rachmistrzowie będący pracownikami Urzędu Statystycznego w Łodzi rozpoczną spis metodą wywiadu telefonicznego;
• od 1 października 2020 r. – rachmistrzowie terenowi rozpoczną spis metodą wywiadu bezpośredniego; jeśli nie pozwoli na to sytuacja epidemiczna, wywiad prowadzony będzie metodą telefoniczną;

Użytkownik gospodarstwa rolnego, który nie dokonał samospisu internetowego albo nie przekazał danych w formie wywiadu telefonicznego, nie może odmówić przekazania danych w formie bezpośredniego wywiadu podczas wizyty rachmistrza w gospodarstwie.

Na terenie gminy Pęczniew spis rolny przeprowadzać będzie dwóch rachmistrzów terenowych:

1) Pan Janusz Sawicki,

2) Pani Joanna Pastuszka,


Osoby te, podczas wykonywania czynności w ramach wywiadu bezpośredniego, posługiwać się będą umieszczonym w widocznym miejscu identyfikatorem.

Stosowane przez statystykę publiczną narzędzia oraz procedury w zakresie bezpieczeństwa zapewniają całkowitą ochronę gromadzonych informacji. Wszystkie dostarczone przez respondentów dane, objęte są tajemnicą statystyczną, co oznacza, że będą należycie i starannie zabezpieczne i nie zostaną nikomu ujawnione.

Rolniku wszelkie informację związane ze spisem znajdziesz na stronie mediów społecznościowych Głównego Urzędu Statystycznego:

https://www.facebook.com/UrzadStatystycznywLodzi

lub

https://twitter.com/Lodz_STAT