Image is not available
Image is not available
Image is not available
Image is not available
Image is not available
Image is not available
Image is not available
Image is not available
Image is not available
Image is not available
Slider

Najnowsze zdjęcia

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

Imieniny

Dzisiaj jest: 9 Sierpień 2020    |    Imieniny obchodz: Klara, Roman, Romuald

KOMUNIKAT

Szanowni Państwo,
Obecny stan nosi wszelkie znamiona sytuacji kryzysowej. Ogłoszenie przez WHO, iż mamy do czynienia z pandemią wirusa COVID-19 oznacza, że tego wirusa nie da się już powstrzymać. Zgodnie ze stanowiskiem European Centre for Disease Prevention and Control wczesne, zdecydowane, skoordynowane i wszechstronne wdrożenie ograniczania bezpośrednich kontaktów miedzy ludźmi, skuteczniej spowalnia rozprzestrzenianie się wirusa.

Może znacząco zmniejszyć ilość osób chorych i zminimalizować konsekwencje rozwoju pandemii. To o co walczymy zarówno jako ludzkość jak i naród, to spowolnienie rozprzestrzeniania infekcji. Jednym z powodów jest zdobycie czasu dla personelu medycznego i naukowców, by mogli opracować efektywne leczenie oraz szczepionkę. Jest jeszcze jeden bardzo ważny powód wysiłków służących spowalnianiu infekcji. U znacznej większości osób przebiega ona łagodnie. Kilkanaście procent chorych mających objawową infekcję wirusem COVID-19 wymaga wspomagania oddychania z użyciem specjalistycznego sprzętu. Przykład innych krajów wskazuje, iż spowolnienie tempa rozprzestrzeniania się infekcji może poprawić korzystne rokowania dziesięciokrotnie. (PTP, SNPPT,14.03.2020)

Niezwykle ważne jest, by zachować osobiste bezpieczeństwo. Infekcja jest groźna dla wszystkich; dla nas i dla naszych bliskich. Stąd też ludzki i profesjonalny obowiązek, by przyczynić się do zmniejszenia ryzyka związanego z infekcją.

GMINA W PĘCZNIEWIE
Proponuje specjalistyczną pomoc terapeutyczną!!!
Ogłoszenie przez WHO stanu pandemii skutkuje nagłym, ogromnym wzrostem lęku. Jego przejawy są widoczne zarówno w codziennym życiu jak i w wewnętrznym przeżywaniu. Jest to nieunikniony, uboczny skutek tego, z czym się obecnie zmagamy. Można się spodziewać, że poziom lęku, będzie się zmieniał w zależności od rozwoju sytuacji epidemiologicznej. Powstrzymanie epidemii, wygaszenie jej przynajmniej w jednym miejscu, informacje o osobach wyleczonych, znalezienie leku bądź szczepionki – powinny redukować lęk.

Stąd też Gmina w Pęczniewie wychodzi naprzeciw w kierunku wsparcia, pomocy psychoterapeutycznej i psychologicznej dla wszystkich poszkodowanych CONVD-19, szczególnie dla pracowników służby zdrowia: pracowników SOR-u, oddziałów szpitalnych, laboratoriów, aptek, itp.

Porad będzie udzielać:
Psychoterapeuta Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, Terapeuta Uzależnień Mariola Nawrocka. Każdy czwartek od godz. 14.00, tel. 663 995 661, skype: mariolanawrocka, whats app, mesenger, mail. Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Terapeuta Uzależnień Michał Stawicki. Każdą środę od 17.00-19.00, tel.695 933 827, whats app, mesenger, mail. Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W ramach Punktu Konsultacyjnego dla osób uzależnionych i ich rodzin, również możliwa porada w formie online. Zachęcamy do korzystania z pomocy.

 

                                                     Wójt Gminy Pęczniew
                                                  /-/ Marcin Janiak